Albümün ön tanıtım konserlerini geçtiğimiz günlerde Hindistan ve Kanada’da, veren müzisyen 21 Mayıs’ta Borusan Müzik Evi’nde vereceği konserde yeni albümünden parçaları İstanbul’da ilk kez seslendirecek.

6 Mayıs 2013; Doğuya özgü Sufi müziğinin ilahi geleneğini çağdaş müziğin tınılarıyla incelikli bir şekilde harmanlayarak eski ile yeniyi buluşturan Mercan Dede, 6 yıllık bir aranın ardından “Dünya”-“Earth” albümüyle geri dönüyor. Müzisyen, mayıs ayında Onearth Records etiketiyle yayımlanacak ve bir dünya turnesi ile desteklenecek albümünden parçaları Türkiye’den önce ilk kez Hindistan ve Kanada’da verdiği konserlerde müzikseverlerle buluşturdu.

Hindistan ve Kanada’dan sonraki durak Fransa

Mart ayında Hindistan’daki Rumi Foundation tarafından düzenlenen dinler, kültürler ve inançlar arasındaki hoşgörüyü temsil eden Jahan-e-Khusrau Festivali’nde sahneye çıkan Mercan Dede’nin Hindistan’ın iki büyük şehri Delhi ve Lucknow’da verdiği konserler müzikseverlerden büyük ilgi gördü. Müzisyenin 6 yıllık çalışmasının bir sonucu olan “Dünya” albümünden Hindu Times başta olmak üzere ülkenin önde gelen gazeteleri ve müzik yayınları övgüyle bahsetti. Albümün dünya tanıtım turnesi kapsamında nisan ayında Kanada’nın Ottawa şehrinde bir konser veren sanatçı, 11 Mayıs’ta Fransa’nın Grande-Synthe şehrindeki Festival des Mondes Pluriels’de vereceği konserle Avrupalı müzikseverlerle buluşacak.

Mercan Dede, mayıs ayında Onearth Records etiketiyle yayımlanacak albümün ülkemizdeki ilk tanıtım konserini ise 21 Mayıs Salı akşamı Borusan Müzik Evi’nde verecek.