Aydilge ”Yalnızlıkla Yaptım”

Aydilge ”Yalnızlıkla Yaptım”

0
Geçtiğimiz hafta radyolar ve dijital platformlarda, albümün habercisi “Yine Ben Aşık Oldum” isimli şarkısını yayınlanan Aydilge’nin yeni albümü Yalnızlıkla Yaptım müzik marketlerde yerini aldı. Aydilge, bu albümde de besteci ve söz yazarı kimliğini ön plana çıkarıyor.
Alen Konakoğlu prodüktörlüğünde The Kulube stüdyosunda kaydedilen albümdeki tüm düzenlemeler ve miksler Alen Konakoğlu imzası taşıyor. Albümde 10 şarkı yer alıyor. Aydilge’nin akustik gitarıyla yaptığı bestelerin can bulduğu albümde, sanatçının daha önce dijital tekli olarak yayınladığı ve Boğaziçi Üniversitesi’nden “En İyi Cover” ödülü  alan “Sorma” parçası da yer alıyor.  Albümüne ismini veren “Yalnızlıkla Yaptım” parçası ise Aydilge ve Alen’in ortak çalışması… Sözleri Aydilge’ye bestesi Alen Konakoğlu’na ait olan parçada, “Düşünmeden, yalnızlıkla sevenler” anılıyor.
“Yalnızlıkla Yaptım” şarkısına Evren Arasıl yönetmenliğinde çekilen klip, önümüzdeki günlerde yayında olacak...
 Aydilge yeni albümünü şöyle anlatıyor:

“Elini aşka buladığında çok kan dökülür bazen. Bazen de şarkılar dökülür. Benim döktüğüm şarkılar burada…Yalnızlıkla Yaptım’ın içinde alışmaktan korktuğumuz için, dokunmaktan vazgeçtiklerimiz var… Yokluğumuzun farkında olmayanlar için var olma çabalarımız var… Elimize aşka bulayıp uğruna çok kan döktüklerimiz var…Bir daha görüşemeyiz artık, aşkaısmarladık dediklerimiz var… 

Yalnızlıkla yaptık, aşkaısmarladık…” 

1.Intro – Yükseliş
Beste : Atakan Ilgazdağ

2.Aşk Paylaşılmaz
Söz & Beste : Aydilge


3.Yine Ben Aşık Oldum
Söz: Aydilge & Faika Sarp
Beste : Aydilge & Cem Sarıoğlu

4.Yalnızlıkla Yaptım
Söz : Aydilge
Beste : Alen Konakoğlu

5.İstanbul
Söz : Aydilge
Beste : Aydilge & Cem Sarıoğlu

6.Aşk Acı Sever
Söz & Beste : Aydilge

7.Haberin YokSöz & Beste : Aydilge

8.Akıllı Bir Deli
Söz: Aydilge
Beste : Aydilge & Cem Sarıoğlu

9.Demode
Söz & Beste : Aydilge


10.Sorma
Söz & Beste : Sezen Aksu