Sanat dünyasından bir yıldız daha kaydı… Ünlü sinema oyuncusu Oya Aydoğan’dan acı haber geldi..

Oya Aydoğan, geçtiğimiz hafta pazar günü aort damarının yırtılması nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Ünlü sanatçı 12 saat süren ameliyattan sonra yoğun bakıma alınarak uyutulmuştu. Beyninde ödem oluşan ve tedaviye yanıt vermeyen Aydoğan bir haftadır yoğun bakımdaydı. 59 yaşındaki ünlü sanatçı bu sabah 7.15’te hayata gözlerini yumdu.

Aydoğan’ın vefatına ilişkin hastaneden de açıklama yapıldı; “07 Mayıs 2016 Cumartesi gecesi, hastanemiz acil servisine “Akut Asendan Aorta Diseksiyonu” tanısı ile başvurmuş, ameliyat edilmiş ve sonrasında yoğun bakımımızda tedavi altına alınmış olan Sayın Oya Aydoğan’ın sağlık durumu, 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü saat 23.00 itibarı ile, artan beyin ödeminin sonucu olarak daha da bozulmuş, hastamızın tansiyon düşüklüğü tedaviye yanıt vermeyen şekilde seyir göstermeye başlamıştır. Yapılan tüm müdahalelere rağmen, maalesef hastamız 15 Mayıs 2016 Pazar günü sabaha karşı saat 07.15’te vefat etmiştir”

Oya Aydoğan’ın ölüm haberi sevenlerini yasa boğdu. Sevenlerinden ünlü sanatçı için twitter’da mesaj yağıyor…

Oya Aydoğan’ın vefatını öğrenen ünlü isimler de üzüntülerini sosyal medyadan dile getirdi;

Gülben Ergen: Başta oğlu Gurur’a ve tüm dostlarına, sevenlerine sabır diliyorum. Yüreğimizin içinde saklayacağız seni Oya Aydoğan.

Mesut Yar: Nur içinde yat güzel ablacığım; Allah Rahmet Eylesin. Gülümsemenle aklımızda kalacaksın. Oya Aydoğan.

Burak Sağyaşar: Ahh Oya abla… Mekanın cennet olsun inşallah.. Çok üzüldüm. Allah yakınlarına sabırlar versin. Allah Rahmet Eylesin Oya Aydoğan.

Ece Erken: Oya Aydoğan’ı kaybettik… Kendisine Allah’tan rahmet sevenlerine sabırlar diliyorum, mekanı cennet olsun…

Nilgün Belgün: Oya Aydoğan’ı kaybetmişiz. Çok üzüldüm Allah rahmet etsin ailesine baş sağlığı diliyorum

Gani Müjde: Oya Aydoğan’ı iyi kalpli güzel kadını kaybettik. Sevenlerin ve sinemamızın başı sağ olsun…

Hadise: Türk sinemamızın efsane ismi Oya Aydoğan verdiği yaşam mücadelesini kaybetmiş… Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum…

Oya Aydoğan Kimdir?

10 Şubat 1957 Erzincan doğumlu Aydoğan, ortaokulu zamanının Fransız kız ortaokulu olan St. Pulcherie’de, liseyi ise St. Michel’de okudu.
Ünlü sanatçı Türk sinemasında 1976’dan beri çok sayıda sinema filmi ve televizyon dizisinde rol aldı. Oya Aydoğan son olarak Beyaz Tv’de ekrana gelen Söylemezsem Olmaz adlı programda sunuculuk yapıyordu. Oya Aydoğan’ın, 1989 doğumlu Gurur Aydoğdu isimli bir oğlu bulunuyor.