Reggae müziğin kralı Bob Marley’in en sevilen şarkılarının, çok özel müzisyenler tarafından, pop düzenlemeler ile yeniden icra edildiği “A Pop Tribute to Bob Marley: Is This Love” müzikseverler ile buluştu.

Günümüzde ismini, sanatını, müziğini anmak için adına özel geceler düzenlenen ve önemli bir kesim tarafından reggae ve ska müziğin kralı kabul edilen Bob Marley, politik ancak kolay anlaşılır yaklaşımı ile bu müziğin Jamaika sınırlarından çıkıp evrensel bir boyut kazanmasını sağlamış bir efsanedir.

“A Pop Tribute to Bob Marley: Is This Love” efsanevi müzisyen Bob Marley’in “One Love”, “No Woman No Cry”, “I Shot the Sheriff”, “Get Up Stand Up” ve “Is This Love” gibi müzik tarihine altın harflerle yazılmış şarkılarının çok değerli müzisyenlerin yoğun ve titiz çalışması sonucunda yepyeni düzenlemelerinden oluşuyor.

Uzun uğraşlar sonucu bulunan doğru vokalistler eşliğinde sıfırdan kaydedilen bu çok özel tribute albüm dinleyenleri Bob Marley’i yeniden keşfe çağırıyor.

Bob Marley severlerin arşivinde mutlaka yer alması gereken “A Pop Tribute to Bob Marley: Is This Love”Sony Music etiketiyle satışa sunuldu.

Cnnturk.com

Albüm İçeriği
1. Could You Be Loved
2. Jammin
3. Get Up Stand Up
4. Is This Love
5. So Much Trouble in the World
6. I Shot the Sheriff
7. Waiting in Vain
8. No Woman No Cry
9. Three Little Birds
10. Satisfy My Soul
11. Iron Lion Zion
12. Buffalo Soldier
13. Redemption Song
14. One Love

Dinlemek ve indirmek için