Prodüktörlüğünü Deniz Erdem ve Cengiz Erdem’in üstlendiği “Tırnak İzlerin”, ikisi cover olmak üzere toplam 10 şarkıdan oluşuyor.Albümdeki söz ve müzikler Deha Özer Şenay’a ait, düzenlemeler ise grup tarafından yapıldı.

Deha Özer Şenay (solist), Oğuzhan Atar (bas gitar), Altuğ Coşkun (gitarlar) ve Ozan Akyüz’den (keyboard, geri vokal) oluşan SALT, kendi şarkılarının yanı sıra, sözleri Ahmet Selçuk İlkan’a, müziği grubun solisti Deha Özer Şenay’ın babası, ünlü bestekar Özer Şenay’a ait olan ve Erkin Koray’ın seslendirdiği “Sarhoş Gibiyim” ve Teoman imzalı “Rüzgar Gülü” adlı eserlere farklı düzenleme ve yorumla albümünde yer verdi.

Grubun solisti Deha Özer Şenay’ın “İlk Kar” isimli şarkısını 2010 yılında “Fanta Stage” yarışmasına yollama kararı alması ile kurulan SALT, yarışmada derece kazandıktan sonra İskender Paydaş’ın desteği ve yönlendirmeleriyle başladığı albüm çalışmalarını yaklaşık bir yılda tamamladı. SALT’ın imaj fotoğrafları, grubun isminin oluşmasında da katkısı olan Mehmet Turgut tarafından çekildi.

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XvzpQN9KZjw