3 yıl aradan sonra Soner Arıca, “BAŞKA İKLİMİN ÇİÇEKLERİ” adlı yeni albümüyle 23 Mayıs’ta raflarda yerini alıyor.

Albüm Çıkmadan ‘Oyalamam’ şarkısının 2 versiyonu Youtube kanalında paylaşan Soner Arıca

Albümde, “DAVA”, “DOKUNMAYIN”, “SENSİZ BU YAZ”, “SONBAHAR”, “OYALAMAM”, “RAZIYIM”, “DÖNEMEM”, “GÖNDERİYORUM”, “ZOR” ve albümle aynı ismi paylaşan “BAŞKA İKLİMİN ÇİÇEKLERİ” adlı toplam 10 tane şarkı yer almakta. Okumalar MAESTRO Stüdyolarında tamamlandı.

Albümdeki şarkıların söz ve müzikleri; Soner Arıca, İbrahim Erkal, Gönül Şen, Özkan Turgay, Sezgin Gezgin ve Evrim Dökme’ye ait. Aranjeler ise, Sezgin Gezgin, Tansel Doğanay ve Erhan Tekyıldız’ın imzasını taşıyor. Albümde iki tane cover şarkı bulunuyor. Bunlardan biri , “Sensiz Bu Yaz”, diğeri de İbrahim Erkal’a ait “Dönemem”. Albümün çıkış şarkısı sözü müziği Soner Arıca’ya ait olan ve iki farklı versiyonu bulunan “Oyalayamam”.

Hepimiz kendi içimize döndüğümüzde, bizi alıp bir yerlere götürecek pek çok şarkı bulacağız albümde. Şarkılar eloktronik-akustik denge içinde aranje edildiyse de akustik alt yapılarla akustik alt yapılara ağırlık verildi. Ve İZEL, dostu Soner Arıca ile birlikte “Zor” adlı şiir/şarkıya düet yaptı.

3 senelik bir çalışmanın eseri olan “BAŞKA İKLİMİN ÇİÇEKLERİ” albümüyle ilgili Soner Arıca, “Bu benim 12. Albümüm. Hayatı en çok sorguladığım dönemin şarkıları bir araya geldi, belki de bu yüzden çok hüzünlü aynı zamanda da çok eğlenceli şarkılar bir araya geldi.. Telaşım yoktu, 1-2 şarkının akustik versiyonlarını da yaptık. Zamanla yarış ettiğimiz bu dönemde unuttuğumuz, ötelediğimiz, görmezden geldiğimiz duygularımızı dinleyerek ilerledim. Aşk, özlem ve sevda kokan bir albüm oldu” diyor.

Soner Arıca’nın ilk klibi çıkış şarkısı olan “ OYALAYAMAM” şarkısına çok yakında çekilecek. Klibin yönetmenliğini Ceyda Sarıha üstlenecek.