TNK, 2010 yılında yayınladığı, büyük beğeni toplayan ve birçok ödüle layık görülen “Söyle Ruhum” albümününardından, prodüktörlüğünü kendilerinin üstlendiği “MELANKOLİ” isimli yeni stüdyo çalışmasını PasajMüzik etiketi ile 5 Mart’ta müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

 

Kayıtları, Ankara’da “Retro Lounge” stüdyosunda, 6 ayda tamamlanan “Melankoli” albümündeki tüm söz ve müzikler grubun güçlü vokali Caner Karamukluoğlu’na ait. 12 şarkının yer aldığı albümünün kayıt ve mixleri Barış Yetkin, mastering’i ise Evren Goknar tarafından Los Angeles Capitol Stüdyoları’nda yapıldı.

Anlatımın ve melodilerin çarpıcı bir uyumla birleştirildiği, “bütünlüklü”‘ bir albüm olan ‘Melankoli’nin düzenlemelerinde akustik gitar, piyano ve yaylılar öne çıkıyor.

Kaybolmuş Eksik Parçamız: Büyük Ayrılık

Albümün ilk klip şarkısı olarak belirlenen “Büyük Ayrılık”ta TNK, “hadi evimize dönüp, kendimize sarılıp ağlayalım, hadi topla onları, her yere dağılmış parçaların… kapını çalarlarsa açma sakın! içinde kal ki ağladığın duyulmasın…” sözleriyle, yalnızlık ve acıyla kendimize sarılarak başa çıkma anlarımızı tüm açıklığıyla paylaşıyor.

“Melankoli” albümünün sürpriz konuğu: PAMELA

70’leri hatırlatan melodilere sahip, aldatmalarla yıpranmış bir ilişkiyi konu alan “Keşfedilmemiş Günahlar” isimli şarkıya, alternatif müziğin güçlü vokallerinden Pamela konuk oluyor.

Her bir parçası mutlaka dinlenmeli!

Melankoli ve hüznün ağır bastığı “Öbür Yarım”, “Melankoli” ve “Bir Şeyler Söylemek İstiyorum”; TNK’den duymaya çok da alışık olmadığımız “protest” bir yaklaşıma sahip ve günümüz insanının bencillik ve ikiyüzlülüklerinden, samimiyetsizliklerinden karşı bir tutumla söz edilen “Hoş Geldiniz”, “Zombi”, “Hey Pardon”; dinleyicileri bir hayale sürükleyen “Olsun”; şehir hayatının insanları nasıl maskeli hale getirdiğini anlatan “İstanbul Çocukları”; günlük hayattaki tutsaklıklarımıza bir umut kapısı aralayan “Yağmur” ve aşkacılarındaki ikilemleri dile getiren “Sen Yoksun” albümün diğer şarkıları…

TNK

Caner Karamukluoğlu (vokaller ve gitarlar)
Basri Hayran (bas gitar)
Onur Ertem (davul)
Özgür Aksüyek (gitar ve klavyeler)

TNK’nin kazandığı başlıca ödüller;

“SingYourSong” Şarkı Yarışması – Genç Yetenek (2002)
“Fanta Genç Yetenekler Arıyor” Şarkı Yarışması – Türkiye Birincisi (2004)
Blue Jean Dergisi – En İyi Çıkış Yapan Grup (2010)
Ankara Üniversitesi – Yılın Müzik Grubu (2011)
Ege Üniversitesi İletişim Ödülleri – En İyi Grup (2011)
38. Altın Kelebek Ödül Töreni – En İyi Çıkış Yapan Grup (2011)
Kral Tv Müzik Ödülleri – Yılın En İyi Film Müziği (Aşk Tesadüfleri Sever-2012)