Jessie J’nin ve Script grubu solisti Danny O’donoghue’nun jüriden ayrıldıkları açıklandıktan sonra bir çok yorumcunun ‘yarışma kan kaybetti’  eleştirilerine  maruz kalan The Voice UK’de  yeni iki juri üyesi ile heyecan yeniden yükseldi.

‘Can’t get you out of my head’ ile 2001 yılında tüm dünya’yı kasıp kavuran ( Hilal Cebeci panpişimizde şarkının klibi taklit etmeye çalışmıştır.) Avustralya’lı Kylie Minogue ve Kaiser Chiefs grubunun solisti Ricky Wilson’un katılımıyla biraz destekli bir hal almış gibi duruyor.

Şu anki asıl soru işareti Jessie J ve Danny O’donoghue  uyumunu sağlayabilecekler mi?

Sırf jürinin kalitesi ve müthiş uyumu sebebiyle bile izleneyebileceğim  The Voice UK ‘in geçen sezonu aklıma gelince ‘O Ses Türkiye’ de neymiş dedirttirmiyor değil hani.Gerçi bu sene Athena Gökhan’ın katılımıyla çok eğlenceli olduğu dakikalar olmuyor da değil hani.

Neyse taze juri Kylie Ablamız söyle bir açıklamada bulunmuş. ‘İlk iki serisini severek izlediğim ve formatını beğendiğim The Voice UK de koç olduğum için çok heyecanlıyım.Yeni yetenekler keşfetmekte muzik endüstrisinin önemli bir tarafıdır.’Rekabetçi olacak mıyım? hayal ettiğimden bile fazla. Bekleyin ve görün’ diyerek az biraz iddialı olduğunu söylemiş.

Ricky Wilson abimiz ise ‘Kim cumartesi gecesi Kylie ile oturmak istemez ki? Geçen kışı The Voice ‘a bağırarak geçirdim.Sir Tom Jones ve Will.i.am bir süperstar’ diyerek diğer juri üyelerine hayranlığını vurguladı.Haksızda değil kim istemez ki bu üçlü ile cumartesi gecelerini geçirmek hele ki Tom Jones gibi bir efsane ile.

Diğer juri üyeleri de aynı kalmış 90’ların sonu 2000’lerin başında Mousse T ile birlikte yaptığı ‘Sex Bomb’ ile gece kulüplerini yıkan ‘Sir’ ünvanlı Tom Jones

Eski Black Eyed Peas’in üyesi Dj,Prodüktör,yenilikçi ve hayırsever Will.i.am. geçen sene yarışmada  Leah ile yaptığı  ‘Bang Bang’  Dueti ortalığı yıkıp geçiren tam bir prodüktör dehası olduğunu göstermişti.

Beğenmeyip dönmedikleri yarışmacıları bizim jurimizin kapmak için neler yaparlar düşünemiyorum.Beğendikleri denk gelse koltuğu kırarlar galiba.Şahsen ben kırarım.

Geçen sezonun en iyi performanslarını da bir kaç güne eler biçer eklerim izlememiş arkadaşlar için.

Şu iki performansı ekleyeyimde ‘O Ses Türkiye’ diye abartmayalım.Ama Gökhan’cıyım abi =)

İyi Günler